poniedziałek, grudnia 18, 2017
English (United Kingdom)Italian - ItalyPolish (Poland)Turkish (Turkiye)
   
Text Size

O projekcie Building the common future

Projekt „Building the common future” jest przeznaczony dla uczniów w wieku 16–19 lat. Skupia się on na budowaniu współpracy między zespołami nauczycieli i uczniów z krajów partnerskich i ekspertów różnych dziedzin, której celem podwyższenie praktycznych umiejętności zawodowych uczestników projektu.  

Nieustanny rozwój technologii wpływa znacząco na rozwój każdego społeczeństwa. Nasi uczniowie po zakończeniu edukacji poprzez pracę zawodową i wykorzystywanie wiedzy nabytej w czasie nauki będą w tym rozwoju aktywnie uczestniczyć. Realizacja projektu pozwoli na spełnienie oczekiwań uczniów w tej dziedzinie. Współpraca z firmami wpłynie na uświadomienie korelacji wiedzy z praktyką, pokaże praktyczne sposoby jej wykorzystania i zademonstruje uczestnikom rożne rozwiązania technologiczne. Uczniowie, poprzez udział w projekcie i zapoznanie się z innymi koncepcjami technologicznymi, nabędą umiejętności zwiększające szanse na europejskim rynku pracy. Szkoły biorące udział w projekcie będą miały możliwość dokonania ewaluacji własnych programów nauczania i wyboru rozwiązań, skutecznie wykorzystywanych w krajach partnerskich, jeszcze lepiej wspomagających proces nauczania.

Produktami naszego projektu będą urządzenia mechatroniczne będące wspólną myślą techniczną i pracą wszystkich partnerów. Projekt daje możliwość skonfrontowania i rozwoju posiadanych umiejętności z umiejętnością kreatywnego myślenia. Ponadto uczniowie nabędą nowe umiejętności potwierdzone stosownym certyfikatem. Produkty te oraz wszystkie działania zostaną zaprezentowane w okazjonalnym albumie dokumentującym przebieg projektu. Dodatkowo efekty naszej współpracy zostaną opracowane i wydane w języku angielskim i językach narodowych wszystkich uczestników projektu w formie broszur, strony internetowej i plików multimedialnych. Nie bez znaczenia będzie także promocja programu Leonardo w społeczności lokalnej za pośrednictwem lokalnych mediów.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

© 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie". Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora i Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną niej zawartość merytoryczną oraz za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.