poniedziałek, grudnia 18, 2017
English (United Kingdom)Italian - ItalyPolish (Poland)Turkish (Turkiye)
   
Text Size

PCKU Wodzisław

W chwili powstania, Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego było jedną z kilku placówek na Śląsku nastawionych na kształcenie ustawiczne. Od samego początku dyrekcja placówki kładła duży nacisk na jakość kształcenia. Potwierdzeniem realizowanej przez placówkę polityki jakości było przyznanie jej w 2006 r. certyfikatu potwierdzającego zgodność systemu zarządzania jakością z normą ISO 9001:2000 (obecnie wersja ISO 9001:2008).

Oryginalność placówki oświatowej to również nowoczesna baza dydaktyczna. Poza wieloma doskonale wyposażonymi pracowniami komputerowymi i zawodowymi, PCKU dysponuje wyjątkowym na skalę kraju Laboratorium Robotów Mobilnych. Składa się ono z trzech robotów Hexor II, które od 2006 r. służą naszym słuchaczom jako nowoczesne pomoce dydaktyczne. Fundatorem pracowni jest koncern energetyczny Vattenfall.

Ważnym elementem działalności PCKU jest angażowanie się w projekty unijne. W latach 2004 – 2007, dzięki doświadczeniom w wykorzystywaniu elementów e-learningu w codziennej pracy dydaktycznej, Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego było partnerem projektu „Pomysł na sukces”.  W październiku 2008 r. nasza placówka została zakwalifikowana do udziału w projekcie „Szkoła otwarta dla dorosłych”, natomiast kilka miesięcy później zaangażowała się w projekt „Promowanie i upowszechnianie kształcenia ustawicznego za pomocą nowoczesnych mediów”. We wrześniu 2009 r. Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego włączyło się w projekt partnerski pod nazwą "Building the common future" realizowany w ramach programu Leonardo da Vinci.

PCKU od początków swojego istnienia stawia na innowacyjność i oryginalne metody kształcenia. Jako pierwsza placówka w regionie rozpoczęliśmy wykorzystywanie w procesie nauczania platformy edukacyjnej MOODLE, co zaowocowało uruchomieniem w 2005 r. Lokalnego Ośrodka Kształcenia na Odległość. Tym samym od roku szkolnego 2008/2009 e-learning wykorzystywany jest w PCKU nie tylko jako uzupełnienie tradycyjnych metod kształcenia, ale także jako kompleksowy sposób przekazywania wiedzy.

Słuchacze PCKU mogą liczyć na wysoki poziom kształcenia oraz dostęp do najnowocześniejszych pomocy dydaktycznych (laptopy, rzutniki, tablice interaktywne). Ponadto z myślą o nich nauczyciele organizują dodatkowe kursy i zajęcia, w ramach których mogą poszerzać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności. W trakcie roku szkolnego organizowane są prelekcje poświęcone problemom współczesnego świata oraz konkursy, zarówno przedmiotowe, jak i te, dotyczące bieżących wydarzeń z życia szkoły.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

© 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie". Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora i Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną niej zawartość merytoryczną oraz za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.