poniedziałek, grudnia 18, 2017
English (United Kingdom)Italian - ItalyPolish (Poland)Turkish (Turkiye)
   
Text Size

Spotkanie partnerów programu Building the common future

Solid Edge course

W ostatnich dniach września nasza szkoła gościła uczniów i nauczycieli z Włoch i Turcji. Wizyta ta była częścią projektu partnerskiego pod nazwą "Building the common future" realizowanego w ramach programu Leonardo da Vinci.

Celem spotkania było szkolenie z zakresu obsługi programu Solid Edge ST. Oprogramowanie to będzie wykorzystywane przy projektowaniu produktów końcowych naszego projektu. Uczestnicy kursu, którymi byli nauczyciele i uczniowie średnich szkól zawodowych z Kayseri i Genui poznali możliwości programu a także uzyskali wskazówki jak go wykorzystać przy projektowaniu urządzenia będącego produktem końcowym. W rolach wykładowców prowadzących kurs wystąpili nauczyciele Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego: Michał Weczerek i Artur Hausman. Nieoceniona okazała się też pomoc nauczycielki języka angielskiego PCKU - Ireny Pluty. PCKU, które także uczestniczy w tym projekcie było organizatorem całego szkolenia.

Poza ciężką pracą na podczas zajęć był też czas na zwiedzenie sztolni i inne atrakcje. Uczestnicy szkolenia, wśród których byli także nasi uczniowie: Marek Czyż, Przemysław Hajski, Jakub Szendzielorz, Mateusz Barteczko i Maciej Polak mieli okazję zobaczyć laboratoria na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach czy zabytkową kopalnię Guido w Zabrzu. Goście odwiedzili również hale produkcyjne firmy Haberkorn, która będzie służyć pomocą wszytski partnerom podczas realizacji projektu. Duże wrażenie zrobiła wizyta w muzeum w Oświęcimiu i Brzezince.

W tym samym czasie w Katowicach odbywały się Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet z udziałem m. in. reprezentacji Turcji i Włoch. Zarówno Włosi jak i Turcy (a także nasi uczniowie, ktory gościli ich w swoich domach) obejrzeli spotkania swoich drużyn narodowych w katowickim Spodku. Poza tym młodzeż z Turcji i Włoch uczestniczyła w Dniu Chłopaka i Dniu Języków Obcych, nawiązała znajomości z naszymi uczniami nie zaangażowanymi bezpośednio w działania w ramach projektu.

Koordynatorzy projektu w pszczególnych szkołach: Mirosław Michalewski, Michał Weczerek, Giovanni Vallebona i Yakup Yuksel ustalili też terminy kolejnych wizyt. Do tego czasu czeka nas jednak dużo pracy nad zaprojektowaniem naszego produktu końcowego.


Zapraszamy do odwiedzenia naszej Galerii.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

© 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie". Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora i Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną niej zawartość merytoryczną oraz za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.