poniedziałek, grudnia 18, 2017
English (United Kingdom)Italian - ItalyPolish (Poland)Turkish (Turkiye)
   
Text Size

Partnerska wizyta w Genui

W miesiącu lutym, w ramach programu "Building the common future", przedstawiciele Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego spędzili tydzień we włoskim mieście Genua. Nauczyciele Janusz Antończyk i Artur Hausman oraz słuchacz Marcin Gwizdała z klasy II E zostali przyjęci przez przedstawicieli zaprzyjaźnionej szkoły IPSIA Gaslini Meucci.

Po dotarciu na miejsce goście z Wodzisławia zostali uroczyście powitani przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów, a następnie zwiedzili szkołę. Drogi dzień upłynął pod znakiem wspólnych zajęć w szkole i zwiedzania Istituto Italiano di Tecnologia w Genui. Program kolejnych dni pobytu obejmował spotkania i prace związane z projektem, które były przeplatane atrakcjami turystycznymi i kulinarnymi. Poza oglądaniem zabytków Genui delegacja PCKU miała sposobność odwiedzić pobliską miejscowość wypoczynkową Arenzano, odbyć rejs statkiem po Morzu Liguryjskim, a także wziąć udział w spektaklu operowym „Tango Argentino”. Każdy dzień to także bliskie spotkania z kuchnia włoską.

W naszej Galerii zamieściliśmy zdjęcia z tej wizyty.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

© 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie". Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora i Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną niej zawartość merytoryczną oraz za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.